שתלים דנטליים / השתלת שיניים

השתלות שיניים ביום אחד – פתרון מהיר לחיוך מלא ועשיר

שיקום הפה באמצעות שתלים דנטליים - השתלת שיניים ביום אחד או השתלת שיניים בשלבים?

כל מה שצריך לדעת על השתלות שיניים ביום אחד. לצד האפשרות לעבור טיפולי השתלות בשיטות וותיקות וארוכות יותר, ניתן לבחור בטיפולים חדשים של השתלות ביום אחד

מאז שהחלו רופאי שיניים לעסוק בשיקום הפה תוך שימוש באמצעים חדשניים כגון שתל דנטלי (תחליף לשורש השן, שעשוי סגסוגות איכותיות), חלה התפתחות עצומה בתחום. לצד האפשרות לעבור טיפולי השתלות בשיטות וותיקות וארוכות יותר, ניתן לבחור בטיפולים חדשים של השתלות ביום אחד.

טיפולים חדשניים אלה, שנותנים פיתרון מצוין ומחזירים את החיוך לפנים ואת האור לעיניים, אינם רק מהירים יותר. מדובר בטיפולים שההחלמה מהם קצרה, טיפולים של השתלת שתלים דנטליים הכרוכים באי נוחות מינימאלית.

חשוב לציין שהשתלות כאלה יכולות להועיל לסוגים שונים של מטופלים. זהו טיפול שיכול לתקן מצב של חסר של כמה שיניים בודדות, אבל גם יכול לעזור במקרה שמדבור בטיפול מורכב יותר. גם אנשים שזקוקים להשתלת מספר רב של שיניים יכולים למצוא מזור ולשוב לחייך במהרה.

באילו מקרים קיימת המלצה לבצע השתלת שיניים

חשיבות המומחיות
השתלת שיניים איכותית מחייבת טיפול שניתן על ידי רופא מנוסה, ברמה הגבוה ביותר. בשנים האחרונות הפך טיפול זה, שנועד להחזיר את התפקוד הדנטאלי לקדמותו, לפופולארי מאוד בישראל. מדובר בטיפול כירורגי, אותו מציעים על ידי רופאים רבים, חלקם מנוסים מאוד וחלקם חסרי ניסיון, וזאת בשל העדר תקנות משמעותיות בתחום.
לאור מצב דברים זה, ניתן למצוא מרפאות שיניים שמציעות טיפולים שנעשים בשיטה אחת בלבד, לצד מרפאות שמציעות גם טפולים חדשניים, שהם המילה האחרונה, כגון השתלות אול און 4, או שיטות נוספות שמאפשרות את קיצור זמן ההחלמה והתאוששות מהירה.

השתלת שיניים ביום אחד
השיטות הישנות יותר של השתלות שיניים, שהתבססו על טכניקות וותיקות, הצריכו טיפול ניתוחי דו שלבי. חסרונות השיטה הזו ברורים – יש צורך בחתך כירורגי שנעשה פעמים, והדבר כרוך בהחלמה ממשוכת, בכאבים כפולים, ובתקופת המתנה ממושכת לפני היכולת לחזור לשגרה מלאה.

הטכניקות החדשות של טיפולי השתלות שיניים ביום אחד בלבד נותנות פיתרון חסר תקדים בתחום של שיקום הפה מצד אחד, ובתחום של אחוזי הצלחה מצד שני. כאשר הטיפול נעשה על ידי רופא מומחה, הרי שאחוזי ההצלחה אינם נופלים מאלה של השיטות הישנות, ונחסכים מן המטופל החסרונות של הטיפול הממושך.

איך זה עובד
כמו כל טיפול של השתלת שיניים, גם השתלה ביום אחד מתבססת על העובדה שלפני הכנסת השן המלאכותית יש להתקין שתל איכותי שמהווה תחליף לשורש השן. אבל, בעוד שבטכניקות הישנות השתל מוכנס למקומו ולאחר מכן ממתינים להחלמה מלאה שמכסה את השתל, הרי שבהשתלה חדשנית המצב שונה.

בשיטה החדשה, מוכנס השתל למקומו ומוצמד ללסת, כאשר הקצה העליון שלו נותר חשוף לצורך המשך הטיפול. הטכניקה, שמצריכה מומחיות מיוחדת, נועדה למנוע את הצורך בהתערבות כירורגית נוספת לאחר כמה חודשים, שתחשוף את הקצה העליון של השתל. בצורה כזאת, לאחר שההחלמה של האזור שאליו הוכנסו השתלים מסתימת, ניתן להמשיך בטיפול במהירות וללא כל ניתוח.

מדובר, ללא ספק בדרך הנכונה לחזור לשגרה, ללא כאבים מיותרים, וללא עיכובים.

קישורים:

מאמרים קשורים לנושא

Back to top button
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I הצהרת נגישות  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים I אתר מטפלים I משחקים אונליין I חנות קריסטלים אונליין