שיקום הפהשתלים דנטליים / השתלת שיניים

מהו שיקום הפה

מהו שיקום הפה ומהן ההמלצות לפני תחילת טיפול לשיקום הפה?

שיקום הפה מהווה כיום טיפול מקובל ונפוץ מאוד, בעל אחוז הצלחה גבוה לטווח ארוך ויתרונות רבים.

הצורך בשיקום הפה מתרחש כאשר התפקוד הדנטלי נפגע ונדרש טיפול שיניים מורכב. בדרך כלל זו תוצאה של הזנחה, גנטיקה, שחיקת שיניים, מחלות חניכיים או תאונות.

טיפול לשיקום הפה כולל מכלול של פעולות:

• סתימות פשוטות.
• טיפולי שורש וכתרי זרקוניה, חרסינה ללא מתכת ועוד.
• שיקום שיניים שבורות.
• השתלות.
• גשרים ותותבות.

לצורך שיקום פה מוצלח יש להתחיל באבחון מדויק של הרופא, שמהווה את הבסיס לתכנית הטיפול. איכות הטיפול היא קריטית לחזרת הפה לתפקוד דנטלי מלא למשך שנים ארוכות, כמו גם למראה האסטתי של הפה והשיניים.

שיקום הפה באמצעות שתלים בהעמסה מיידית
פריצת דרך בתחום רפואת השיניים מאפשרת לבצע השתלת שיניים עם שיקום מיידי. בשיטה זו, המכונה "השתלה בהעמסה מיידית", מבריגים את השתל לעצם מייד לאחר העקירה, או במקום השן החסרה, ועליו מניחים מבנה וכתר זמני.
השתלת שיניים בהעמסה מיידית חוסכת את אי הנוחות ומשך הזמן הארוך, שיכול להימשך חודשים ארוכים מרגע ההשתלה ועד להלבשת המבנה והכתר. הצלחת ההשתלה בהעמסה מיידית תלויה במומחיות של הרופא, הן בשלב העקירה והן ביכולת לאבחן באם האזור מוכן להשתלה, או שעליו לעבור תהליך החלמה מוקדם.

רופא שיניים מומחה לשיקום הפה:
רבים שואלים האם רק רופא שינים מומחה יכול לבצע שיקום? ובכן, רופא שיניים שעבר הכשרה לביצוע טיפולים לשיקום הפה יכול לבצע את הטיפול אך יש לזכור שלרופא שיניים מומחה בשיקום הפה קיימת הכשרה נרחבת שנרכשה לאחר מסלול התמחות שעליו (או אליה) לבצע בנוסף ללימודי ההסמכה ללימודי רפואת השיניים כלליים. רופא שיניים מומחה בשיקום הפה בוחן ומאבחן כל מקרה בראייה כוללת המבוססת על נסיון שצבר, מאמרים ודיונים, וכנסים מקצועיים בהם משתתפים טובי הרופאים המומחים בארץ ובעולם.

מתי מומלץ לבצע השתלת שיניים?

מאמרים קשורים לנושא

Back to top button
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I הצהרת נגישות  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים I אתר מטפלים I משחקים אונליין I חנות קריסטלים אונליין